2020-07-02 Paroda "Mūsų namai"

07/02/2020 18:00
08/09/2020 18:00

Nuo liepos 2 d. iki rugpjūčio 9 d. veiks Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko paroda - „Mūsų namai” Liudviko Rėzos kultūros centro parodų salėje (L. Rėzos g. 8 B, Juodkrantė). Parodoje eksponuojami per trisdešimt kūrybos metų sukurti dailininkų darbai.

Jūrate Bučmytė gimė 1958m. Vilniuje. 1976-1981 m. studijavo Valstybiniame Dailės institute architektūrą.1981-85m. dirbo architekte –restauratore. Nuo 1986 m. –Lietuvos Dailininkų sąjungos narė, laisva dailininkė. Parodose dalyvauja nuo 1983 m.

Kuria baldų dizainą, modernius papuošalus, mini tekstilę, šilko tapybą, grafinį dizainą. Nuo 1986 m. grįžo ir prie akvarelės ir piešinių. Dominuojantys kūryboje motyvai- Kuršių Nerijos senoji medinė architektūra, krašto peizažas su senaisiais žvejybos laivais, jūros ir marių pakrančių vaizdai, taip pat Vilniaus senamiestis.

Albertas Krajinskas gimė 1956m. Varniuose. 1974-79m. studijavo Valstybiniame Dailės Institute dizainą. Nuo 1981m. dirbo žemės ūkio mašinų dizaineriu. Su kūrybiniais darbais parodose dalyvauja nuo 1981m. Kuria mažosios plastikos objektus, modernius baldus, grafinį dizainą, tekstilės objektus. Atstatinėja senųjų Kuršių marių žvejybinių valčių modelius, rekonstruoja senąsias vėtrunges, krikštus. Mėgstama darbų tema- pamario žvejų gyvenimo motyvai, laivai.

Dailininkai dalyvavo įvairiuose kūrybiniuose simpoziumuose, pleneruose ir parodose: Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Maltoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose…

Dailininkų darbus yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcininkai iš Australijos, Šveicarijos, Austrijos, Japonijos, JAV, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Suomijos,…

Yra du labai gražūs žodžiai: Laivas ir siela- suomiškai ir lietuviškai jie skamba ir reiškia tą patį. Jie ir kaip idėja, ir kaip kūnas prieš daugelį amžių sujungė mūsų kraštus – mūsų pakrantes vikingų laivais, o jais plaukioję žmonės sujungė šiuos krantus savo sielomis dvasiniu ryšiu. Šios mūsų parodos, kuri vadinasi „Pamirštos Kuršių Marios“ tikslas- parodyti, o gal ir atgaivinti istoriškai ir geografiškai susiklosčiusius Baltijos jūros šalių- Lietuvos ir Suomijos-ryšius. Parodoje apžvelgiami bendri regiono bruožai ir ryšiai bronzos amžiuje, vikingų laikais, 20a. pirmos puses apžvalgine nuotraukų ir paveikslų paroda, menanti bendros istorijos bruožus. Taip pat žymią parodos dalį sudaro šiuolaikiniai dailininkų Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko piešiniai, akvarelės ir tapybos darbai, - įkvėpti ypatingos Kuršių marių regiono - svarbaus etnokultūrinio ir gamtinio objekto dvasios.
http://www.juratealbertas.lt/neringa.html

PLAKATAS_Krajinsku_jpg_1_20.jpg
PrisegtukaiDydis
ANOTACIJA Krajinskų.pdf284.09 KB