2014-05-19 Andriaus Miežio paroda

04/06/2014 19:55
4.jpg

Liudviko Rėzos kultūros centre turėsite galimybę nuo gegužės 19 d. iki birželio 9 d. išvysti garsaus ir paslaptingo Žemaitijos menininko – tapytojo, fotografo ir muzikanto – Andriaus Miežio tapybos darbus.

Andrius Miežis gimė 1970 m. Vilniuje. Baigė architektūros studijas. Nuo 2002 metų pradėjęs gyventi viešą kūrybinį gyvenimą, surengė daugiau kaip 30 personalinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Danijoje, Italijoje, JAV, Suomijoje ir Vokietijoje. Lietuvoje autorius intensyviai dalyvauja tapybos pleneruose. Dažniausiai - Nidoje. Siurealistiniai tapytojo darbai išsiskiria ryškiomis spalvomis, geometrinėmis formomis bei aiškiais daiktų kontūrais. Menotyrininkas Ignas Kazakevičius dailininko darbus apibūdina kaip neįprastą lydinį, kuriame randame lyriškos vaizdo deformacijos ir minkštos tapybinės plastikos, laužytą linijinę perspektyvą ir projekciją į plokštumą, dekoratyvumą ir stilizaciją, ironiją ir švelnų groteską.

Nors šiuo metu A. Miežio pagrindinis darbas bei pragyvenimo šaltinis yra tapyba, dailininkas paauglystėje yra bandęs kurti muzikinę grupę. Vėliau, pradėjęs architektūros studijas, pamiršo muzikinės grupės kūrimo įdėjas, tačiau 1988 metais dalyvavo grupės „Antis“ šou programoje. Grupės koncertų metu scenoje tam tikrais momentais jis būdavo A. Kaušpėdo dubleris, identiškai aprengtas ir nugrimuotas. Su šia grupe ir tame pat amplua A. Miežis dalyvavo ir „Roko marše’88 - su Sąjūdžiu per Lietuvą“.

Dabar autorius daug dėmesio skira skaitmeninei kūrybai – tiek kuriant muziką, tiek - komponuojant įvairiausius skaitmeninius fotomiksus (kompiuterio įtaką galima įžvelgti ir tapybos stilistikoje). Pernai Miežis išleido savo pirmąjį skaitmeninės muzikos CD.