2016-05-27 „Numezgiau tinklą iš žalių šilkų“

2016-05-27 „Numezgiau tinklą iš žalių šilkų“

Kauno apskrities viešoji biblioteka, siekdama ugdyti Kauno regiono šeimų tautinę savimonę, kultūrinį identitetą bei skaitymo tradicijas, organizavo kelionę po Mažąją Lietuvą. Keliaudami vaikai ir jų tėvai susipažino su lietuvių literatūriniu savitumu, papročiais ir tradicijomis.
Siekiant ateities kartoms perduoti išskirtinės vertės kultūros ir gamtos paveldą, pasirinktas lietuvių literatūrinės kultūros lopšys – Mažosios Lietuvos etnografinis regionas.
Antroji iš trijų dienų kelionės literatūriniu autobusu stotelė –Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras. Poetas Arūnas Balna pasakojo apie sunkų žvejų gyvenimą, senuosius žvejybos įrankius. Šeimos dalyvavo ekskursijoje „Senosios Juodkrantės vilos“, o vėliau žvejo anūkas Karolis Tamulis vedė edukacinę programą „Numezgiau aš tinklą iš žalių šilkų“, visi mokėsi megzti ir tvirtinti tinklus.
Projektas „Skaitymas šeimoje: nuo lopšinių iki šiurpių“
Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto vykdytojai, naudodami novatoriškas skaitymo skatinimo ir kūrybiškumo formas, ugdo ir plėtoja Kauno regiono bei socialinės atskirties šeimų tautinę savimonę, kultūrinį identitetą bei skaitymo tradicijas.
„Tautiškumą sudaro gimtoji kalba, istorinė atmintis, tautos papročių žinojimas. Tik iš tautinės tapatybės išauga tikras pilietiškumas ir tėvynės meilė“, – teigė profesorius Libertas Klimka, vedęs seminarą „Kuo įdomi Lietuva?“