2019-08-23, 24, 25 XII-oji regioninė folkloro šventė „Pūsk, vėjuži!“

08/23/2019 16:00
08/25/2019 19:00

2019 m. rugpjūčio 24-25 dienomis, Juodkrantėje vyks
regioninės folkloro šventės „Pūsk, vėjuži!“

TAUTODAILININKŲ IR KULINARINIO PAVELDO MUGĖ

Registruotis kviečiami:
Tautodailininkai, sertifikatus turintys amatininkai, kulinarinio paveldo atstovai.
Mugė nedidelė, vietų skaičius ribotas, todėl vyks atrenka ir bus priimti tradiciškiausi, gražiai ir skoningai savo gaminius pristatantys prekiautojai.
Registracija prekiaujantiems maistu vyks iki rugpjūčio 16 d. 18.00 val., visi kiti iki rugpjūčio 21 d. 18.00 val.
Kviečiame ne tik prekiauti, bet ir pristatyti savo amatus, dirbinių kūrybinį procesą;
Prekybos laikas: rugpjūčio 24 d 10.00 - 22.00 val., rugpjūčio 25 d 10.00 - 17.00 val.,
Dėl dalyvavimo sąlygų prašome kreiptis elektroniniu paštu mugejuodkranteje@gmail.com
Rengėjas Liudviko Rėzos kultūros centras

Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras palydės vasarą kviesdamas į XII-ąją regioninę folkloro šventę ,,Pūsk, vėjuži!“, kuri vyks rugpjūčio 23-25 d. Šiemet ji skirta pagerbti ir prisiminti Kuršių nerijoje gimusio, lietuvių folkloristikos pradininko, tautosakos rinkėjo Martyno Liudviko Rėzos 243-ųjų gimimo metinių sukaktį. Šventėje minėsime ir Simono Stanevičiaus 220-ąsias gimimo metines. Šių dviejų asmenybių veikloje gausu paralelių. Rėza gyveno ir kūrė vienu metu su Lietuvos tautinio atgimimo šaukliu – Simonu Stanevičiumi (1799 m. – 1848 m.) – vienu iškiliausiu XIX amžiaus lietuvių kultūros veikėju bei rašytoju, kuris išleido savo ir Kristijono Donelaičio pasakėčių rinkinį „Šešios pasakos“, liaudies dainų rinkinį „Dainos žemaičių“. Savo moksline veikla ir kūryba jie abu buvo glaudžiai susiję. Gynė lietuvių kalbos teises, žadino tautinę savimonę, rodė kelius, kuriais eidama tauta gali išsaugoti savo gyvybingumą.
Rugpjūčio 23 d. (penktadienį) kviesime į paskaitas „M. L. Rėza ir S. Stanevičius: Tarp Mažosios (Prūsų) ir Didžiosios Lietuvos“. Vėliau žiūrėsime Mažeikių rajono kultūros centro Juozo Vaičkaus skrajojamo teatro spektaklį pagal Žemaitės ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės komediją ,,Velnias spąstuose“ žemaičių tarme.
Rugpjūčio 24 d. (šeštadienį) visi bus laukiami nepakartojamų folkloro ansamblių koncertuose iš įvairių Lietuvos regionų, Karaliaučiaus ir Punsko. Būsite kviečiami į Žvejo kiemo dirbtuvėles, kur bus galima pasimokyti Kuršmarių vėjų raštų bei báltų raštų piešimo, vėtrungių dirbimo, tinklų mezgimo, žvejybinių mazgų rišimo, kalvystės pradmenų įvaldymo, rankų darbo muilo maišymo bei pasilinksminti ir pažaisti senovinių žaidimų. Šventės metu visi norintieji galės paplaukioti senaisiais laivais Kuršių mariomis, pasivaikščioti su gidu po Raganų kalną, pasigrožėti X-XI a. kuršių kostiumais, ginklais ir papuošalais, tradiciniais lietuvių tautiniais kostiumais bei šiuolaikine lino mada. Vakare kviesime į koncertą bei vakaronę. Šventės metu neapsieisime be tautodailės ir kulinarinio paveldo mugės.
Rugpjūčio 25 d. (sekmadienį) vyks šv. Mišios už lietuvių tautos etninės kultūros puoselėtojus.

Registracija į mugę 2019 m..jpg
PrisegtukaiDydis
Prašymas mug. 2019 Vėjužis.doc29.5 KB
Muges dalyviams atmintine 2019 M. VĖJUŽIS.docx17.69 KB