2019-07-26 Kintų muzikos festivalio koncertas "Veržlūs vėjai"

07/26/2019 20:00
07/26/2019 21:00
A Kintai ARTS Verzlus vejai  07.26. Liudviko Rezos kulturos centre.jpg

Liepos 26 d. (penktadienį) 20 val. Kintų muzikos festivalio koncertas "Veržlūs vėjai", Liudviko Rėzos kultūros centre
(L. Rėzos g. 8 B, Juodkrantė). Atlikėjai - VERA NEBYLOVA (violončelė, Rusija), ANDRÉS AÑAZCO (fortepijonas, Ekvadoras-Austrija), KAROLINA PANCERNAITĖ (fortepijonas).

Kintų muzikos festivalyje pasirodys trys jauni ir veržlūs atlikėjai, savo talentu besidalinsiantys per XIX–XX a. muziką. Skambės vaizdinga čeko Antoníno Dvořáko, gausybę XX a. kompozitorių mokiusios žymios prancūzų pedagogės ir kompozitorės Nadios Boulanger, efemeriškų impresijų kupina prancūzo Maurice‘o Ravelio ir dramatiškų išgyvenimų pripildyta ruso Dmitrijaus Šostakovičiaus muzika.

VERA NEBYLOVA – tarptautinių konkursų laureatė, Yuri Bashmet jaunimo orkestro Rusijoje narė. Savo muzikinį kelią pradėjusi Kaliningrado S. Rachmaninovo aukštesniojoje muzikos mokykloje, nuo 2017 m. mokosi Briuselio karališkojoje konservatorijoje. Violončelininkė tobulinosi meistriškumo kursuose pas A. Seleznevą, K. Rodiną, S. Rolduginą, R. Dieltiensą, taip pat 2015 m. ir 2016 m. dalyvavo ISA vasaros akademijoje Vienoje ir mokėsi pas Jérôme‘ą Pernoo, Osaba‘ą Onczay, Claudio Bohorquesą ir Romainą Garioud.

ANDRÉS AÑAZCO – iš Ekvadoro kilęs pianistas, plėtojantis dinamišką koncertinę karjerą kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. A. Añazco koncertavo prestižinėse pasaulio koncertų salėse Musikverein (Viena), Carnegie Hall (Niujorkas) ir dalyvavo žymiuose festivaliuose, tokiuose kaip Yehudi Menuhino festivalis Gstaade (Šveicarija) ir Rheingau muzikos festivalis (Vokietija).
Nuo 2012 m. pianistas koncertuoja visoje Europoje kaip „Acros Trio“ narys; šis ansamblis pasižymi plačiu repertuaru, kuriame suskamba ir mažai žinomi Ispanijos ir Lotynų Amerikos kompozitorių kūriniai. Būdamas ECMA (Europos kamerinės muzikos akademijos) narys, jis mokėsi iš tokių menininkų kaip Tabea Zimmermann, Hatto Beyerle, Shmuelis Ashkenasis, Ferencas Radosas ir Hariolfas Schlichtigas.
Po studijų savo tėvynėje A. Añazco gavo privačią Vienos kardinolo Christopho Schönborno paramą tęsti studijas Vienos muzikos ir scenos menų universitete pas Olegą Maisenbergą (fortepijonas) ir Avedis Kouyoumdjian (kamerinė muzika). Nuo 2006 m. įsikūręs Vienoje, pianistas taip pat yra Vienos Tango kvinteto narys.

KAROLINA PANCERNAITĖ šiuo metu yra Škotijos karališkosios konservatorijos magistrantė – studijoms ten ji gavo prestižinę ABRSM stipendiją.
Būdama vos 10-ies, K. Pancernaitė pradėjo koncertuoti su orkestrais – atlikėja grojo Brno filharmonijoje (Čekija) su Brno filharmonijos orkestru bei Kauno filharmonijoje su Kauno simfoniniu orkestru.
Ir dabar, šalia studijų, K. Pancernaitė taip pat džiaugiasi gyvybingu koncertiniu gyvenimu. Ji groja Lietuvoje, Danijoje, Čekijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Švedijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje. Vieni iš pastarųjų jos pasirodymų vyko Farley muzikos festivalyje, 4-ajame Egėjo menų festivalyje Kretoje, Steinway Hall Londone, CCB Centro Cultural Belem Lisabonoje ir Kauno filharmonijoje.
2018 m. vasarį atlikėja tapo Tony / Tania Webster premijos laureate Škotijos karališkojoje konservatorijoje ir Bamber Galloway konkurso Škotijoje trečiosios vietos laimėtoja.

PROGRAMA
Dmitrij Šostakovič – Sonata violončelei ir fortepijonui d-moll
Antonín Dvořák – „Waldesruhe“ violončelei ir fortepijonui
Nadia Boulanger – Trys pjesės violončelei ir fortepijonui
Maurice Ravel – „Atspindžiai“ fortepijonui:
II. „Liūdni paukščiai“
III. „Valtelė vandenyne“
IV. „Alborada del gracioso“
Dmitrij Šostakovič – Sonata fortepijonui Nr. 2 h-moll, op. 61