2021-07-09 iki 11 d. Juodkrantės kurorto dienos

07/09/2021 17:00
07/11/2021 20:00
F_B_KURORTO_NAUJAUSIAIS_35.jpg

Juodkrantės kurorto dienos 2021: kai gamta ir menas susijungia
Trečius metus skaičiuojantis festivalis „Juodkrantės kurorto dienos“ šiemet kviečia visus savo bičiulius, poilsiautojus ir bendruomenės narius pasinerti į gamtos ir meno sintezę apjungiančius trijų dienų muzikos, meno, savigydos ir saviugdos renginius liepos 9 – 11 dienomis Juodkrantėje.
Ne paslaptis, kad prieš tris metus prasidėjęs „Juodkrantės kurorto dienos“ festivalis pirmiausia kėlė tikslus atgaivinti, supažindinti ir puoselėti kurorto aukso amžiaus istoriją ir kultūrą, gyvavusią nuo XIX a. vidurio iki 1945 m, kuomet Juodkrantė buvo žinoma ne tik mūsų krašte, bet XIX a. pab. tapo vienu patraukliausių kurortų pietrytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Tad ir šiemet renginio organizatoriai Liudvikos Rėzos kultūros centras bei kūrybinė komanda „Creators76“ kviečia festivalio dalyvius atvykti į jau tradiciniu tampantį festivalį ir patirti neišdildomus įspūdžius, susipažinti su kurorto istorija, aplankyti gryno oro oazę – Juodkrantės miškų ir marių promenadą, palydėti saulę ant jūros kranto, susitikti su šių metų renginio svečiais marių scenoje ir kitose renginio vietose.
Šiais metais festivalio dalyvių laukia turininga programa, kuri sukvies ne tik į tradicinius koncertus ant marių kranto ir amatininkų bei prekybininkų mugę, bet kvies ir į gausybę įvairiausių veiklų ir terapijų tiek kūnui, tiek ir sielai. Šių metų programoje išvysime kurorto festivalio simboliu tapusį gatvės artistą bei kūrėją Viačeslavą Mickevičių ir jo kūrybos laboratoriją „Le artist“, kasmet sulaukiančią gausaus būrio jo gerbėjų marių pakrantėje. Išsiilgę tyro oro, ramybės ir susiliejimo su gamta šiemet ir vėl galės mėgautis miško maudynėmis ir miško terapija drauge su Mila Monk. „Juodkrantės kurorto dienos“ neįsivaizduojamos be doc. dr. Nijolės Strakauskaitės įdomių paskaitų, tad liepos 9 d. visi norintys kviečiami į paskaitą „Juodkrantės kurorto kūrėjų inspiracijos: kraštovaizdis, gintaras, garlaivis“.
Programoje ir nauji festivalio svečiai – teatro terapijos užsiėmimai, vyksiantys liepos 9 – 10 d., kuriuos ves Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas bei aktorius Egidijus Bakas. Į Juodkrantę šiais metais atvyksta ir mokslo bei meno akademija, kuri festivalio dalyviams padovanos įstabų reginį penktadienio bei šeštadienio vėlų vakarą – spektaklį „Signalai“ ir „Ženklai“ – atmosferinį dangaus stebėjimą. Poezijos mylėtojų laukia nuostabūs poezijos ir muzikos vakarai su aktore-skaitove Kristina Švenčionyte bei akordeonistu. Marių krantinėje įsikūrusiose meninėse dirbtuvėse Sigita Mockutė kvies į piešimo terapijas, o besidomintys rašymu laukiami kūrybinio laisvojo rašymo praktikoje su Gintare Dikšiene. Mėgstantiems laiką leisti gamtoje ir ieškantiems netradicinių fizinio aktyvumo bei laisvalaikio festivalis pasiūlys ir naktinio orientavimosi žaidimą šeštadienį, liepos 10 d., o sekmadienį, liepos 11 d., gidė Vita Šeputytė – Mohylko lauks visų, norinčių pasivaikščioti po gamtą ir kurorto istoriją pažintiniame žygyje „Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis“. Rytais festivalio dalyvių lauks zumbos, ciguno, jogos užsiėmimai, o Laura Gaučytė ir šiais metais visas raganaites kvies į „Laumių šokius“ – Nia šokių terapiją Raganų kalne. Po aktyvesnių veiklų visi laukiami sutartinių rate su Justina Joana, kuri praėjusiais metais sulaukė didelio susidomėjimo ir prašymo sugrįžti į Juodkrantę ir kitąmet. Justina savo pažadą ištesėjo ir sutartinės skambės ir vėl, Raganų kalne.
Juodkrantės vilų kvartalas traukia tiek vietinių, tiek ir poilsiautojų, turistų akį savo išskirtinumu, autentika ir istorija. Festivalyje šiais metais dalyvauja pantomimos teatras „A“, kurio kolektyvas sukurs teatralizuotą atmosferą ypatingai įdomioms ir turiningoms gido Arūno Balnos vedamoms ekskursijoms po šią kurorto dalį. Po stulbinančių vilų istorijų visus kviečia gidas Igor Osnač, jau trečius metus dalindamas gintaro gaudymo paslaptis ir gintarėlius Juodkrantės pajūryje. Ši ekskursija, tai lyg gintaro legenda, pasakojimas, sulaukiantis didelio dėmesio tiek iš jauniausių festivalio dalyvių, tiek ir garbaus amžiaus žmonių.
Festivalio organizotoriai praneša, kad į renginyje vykstančias veiklas kviečia registruotis Facebook socialiniame tinkle sukurtame „Juodkrantės kurorto dienos“ renginyje (renginio nuoroda https://bit.ly/2UZTKi2) , ten įkeltoje registracijos formoje, tam kad laikytis LR vyriausybės reikalavimų dėl pandemijos sukeltų padarinių ir užpildyti dalyvių skaičių. Visi norintys stebėti muzikinius atlikėjų pasirodymus galės patekti į koncertinę zoną prie marių scenos ir užsiimti sėdimas vietas. „Kaip ir praėjusiais metais, labai prašysime laikytis saugių atstumų ir gerbti vieni kitus bei laikysimės LR vyriausybės nurodymų renginiams. Todėl kviečiame registruotis į festivalio veiklas ir terapijas registracijos formoje, kurią rasite „Juodkrantės kurorto dienos“ renginio profilyje Facebook socialiniame tinkle. Festivalio koncertinę zoną atskirsime, tam kad visi jaustųsi jaukiai, patogiai ir nepažeistume saugaus atstumo bei kitų reikalavimų pandemijos atžvilgiu.“ – pasakojo renginio organizatoriai.
Šių metų fetivalyje juodkrantiškiai ir kurorto svečiai išgirs ir atlikėjus, kurie dovanos savo muzikinę kūrybą. Penktadienio muzikinis vakaras festivalyje labai jausmingas ir moteriškas, nes scenoje Jurga Šeduikytė, kuri savo kūryba palydės pirmosios festivalio dienos saulėlydį Juodkrantėje, marių scenoje. O tie, kurie neabejingi jūros, smėlio, vėjo ir saulėlydžio muzikai bei gongų garsų meditacijai, galės rinktis prie jūros ir drauge su Linu Švirinu mėgautis dvasine ramybe ir susiliejimu su gamta gongų terapijoje.
Šeštadienis marių scenoje suskambės Daumanto Lukošiūno išskirtinėmis muzikinėmis improvizacijomis bei sąskambiais, kurie sukurs ne tik mistišką, bet ir išskirtinį skambesį kurorto marių krantinėje. O saulei leidžiantis festivalio dalyvius sveikins visų gerai žinoma ir laukiama grupė „Biplan“. Jie žada puikią nuotaiką ir daug geros, vasara alsuojančios muzikos juodkrantiškiams ir jų svečiams.
Kaip minėjo organizatoriai, šis renginys, tai ne tik koncertai, veiklos, paskaitos – tai visų pirma šventė vasarai, bendrystei ir bičiulystei, savo krašto pažinimui gamtos, istorijos ir meno pagalba. Gamtos ir vietovės svarba šiam festivaliui yra vedantysis tikslas ir jo nesinori prarasti. Kasmet noris pabrėžti, supažindinti renginio dalyvius ir bendruomenės narius su tuo, kuo garsėjo anuomet ir kuo gali didžiuotis ir džiaugtis Juodkrantė dar šiandien. Turint nuostabius miškus, kvėpuojant tyru ir grynu kurorto oru, mėgaujantis marių pastele ir jūros vėjams kedenant plaukus, basomis per samanas ir smėlį keliaujant savo vasaros kurorto link kviečia juodkrantiškiai ir festivalio organizatoriai susitikti ir šiemet, liepos 9 – 11 d., Juodkrantėje, kur susijungia gamta ir menas...
Daugiau informacijos apie renginį ir jo detalią programą: https://bit.ly/2UZTKi2

Programa
Juodkrantės kurorto dienos
„KAI GAMTA IR MENAS SUSIJUNGIA...“
Liepos 9-11 d.
PENKTADIENIS
14:00 val. – 19:00 val. „Harmoningas žmogus“ praktikos (Marių pakrantė)
15:00 val. Teatro terapijos užsiėmimas (Teatro akademijos dėstytojas Egidijus Bakas / Marių pakrantė)
17:00 val. „Le artist“ kūrybos labaratorija (Gatvės artistas Viačeslavas Mickevičius / Marių pakrantė)
17:00 – 19:00 val. – „Būrėjos kampelis“ su žolininke, rašytoja, žemaite Giedre Bružiene (Marių pakrantė)

Labai apgailestaujame, bet šiandien (liepos 9 d., penktadienį) 18:00 val. numatyta Klaipėdos universiteto doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita „Juodkrantės kurorto kūrėjų inspiracijos: kraštovaizdis, gintaras, garlaivis“ Liuteronų evangelikų bažnyčioje neįvyks.

19:00 val. „Le artist“ kūrybos labaratorija (Gatvės artistas Viačeslavas Mickevičius / Marių pakrantė)
19:00 val. Sutartinių ratas (Justina Joana / Raganų kalnas)
20:00 val. Poezijos skaitymai (Aktorė/skaitovė Kristina Švenčionytė su akordeonistu / Vila Monbijou)
21:30 val. Jurgos Šeduikytės koncertas (Marių pakrantė)
22:30 val. Muzikos ir šokio performansas „Susitikimas“ (Judesys: Laura Geraščenko, skambesys: Linas Švirinas / Prie jūros)
23:00 val. Spektaklis „Signalai“ – atmosferinis dangaus stebėjimas (Meno ir mokslo labaratorija / Marių pakrantė)
ŠEŠTADIENIS
9:00 val. Cigun praktika su Osvaldu Vaivada (Marių pakrantė)
10:00 val. Joga su Andželika (VŠĮ „Harmoningas žmogus” / Marių pakrantė)
10:00 val. Interaktyvi ekskursija „Pažintis su Raganų kalno personažais“ (Edukatorė Rūta Drabulytė)
11:00 val. Zumba su Sigita (Marių pakrantė)
12:00 val. – 19:00 val. „Harmoningas žmogus“ praktikos (Marių pakrantė)
12:00 val. Teatro terapijos užsiėmimas (Teatro akademijos dėstytojas Egidijus Bakas / Marių pakrantė)
12:00 val. Ekskursija “Gintaro gaudymo paslaptys” (Gidas Igoris Osnač / Prie jūros)
14:00 val. “Vidinės Vizijos” piešimas (Sigita Mockutė / Marių pakrantė)
15:00 val. Laumių šokiai (Laura Gaucytė / Marių pakrantė)
16.00 val. Miško terapijos su Mila Monk (Raganų kalnas)
16:00 val. Ekskursija „Vilų kvartalo istorijos“ su pantomimos teatru „A“ (vadovas Aleksas Mažonas ir gidas Arūnas Balna / Susitinkame prie Liudviko Rėzos kultūros centro L. Rėzos g. 8B)
17:00 val. „Le artist“ kūrybos labaratorija (Gatvės artistas Viačeslavas Mickevičius / Marių pakrantė)
17:00 – 19:00 val. – „Būrėjos kampelis“ su žolininke, rašytoja, žemaite Giedre Bružiene (Marių pakrantė)
18:00 val. “Kūrybos patyrimas” piešimas ant maišelių (Sigita Mockutė / Marių pakrantė)
19:00 val. Ekskursija „Vilų kvartalo istorijos“ su pantomimos teatru „A“ (vadovas Aleksas Mažonas ir gidas Arūnas Balna / Susitinkame prie Liudviko Rėzos kultūros centro L. Rėzos g. 8B)
19.00 val. „Le artist“ kūrybos laboratorija (Gatvės artistas Viačeslavas Mickevičius / Marių pakrantė)
20.30 val. Daumanto Lukošiūno koncertas (Marių pakrantė)
21:30 val. Grupės Biplan koncertas (Marių pakrantė)
22.00 val. Naktinis orientavimosi žaidimas Juodkrantėje (Kalno g. 26, buvusioje viloje „Monbijou“)
23:00 val. Spektaklis „Ženklai“ – atmosferinis dangaus stebėjimas (Meno ir mokslo labaratorija / Marių pakrantė)
SEKMADIENIS
9:00 val. Cigun praktika su Osvaldu Vaivada (Marių pakrantė)
11:00 val. Šeimų joga su Jolita (VŠĮ „Harmoningas žmogus” / Marių pakrantė)
12:00 val. Miško terapijos su Mila Monk (Raganų kalnas)
12:00 – 14:00 val. – „Būrėjos kampelis“ su žolininke, rašytoja, žemaite Giedre Bružiene (Marių pakrantė)
12:00 val. – 17:00 val. „Harmoningas žmogus“ praktikos (Marių pakrantė)
13:00 val. Pažintinis žygis "Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis" po gamtą ir istoriją (Gidė Vita Šeputytė-Mohylko / Susitinkame prie Juodkrantės turizmo informacijos centro L. Rėzos g. 8B)
14:00 val. Rašymo terapija ,,Išrašyk save” (Gintarė Dikšienė / Marių pakrantė)