2021-12-05 Kurorto aukso amžius: žygis-ekskursija „Juodkrantės kurorto vaiduoklių medžioklė“

12/05/2021 09:30
12/05/2021 12:15
Ekskursija_Su_Denisu_25.jpg

Juodojo kranto žvejų gyvenvietė – pirmoji Kuršių nerijoje, kuri palaipsniui transformavosi į didžiausią ir puikų kurortą. Tačiau laiko kirčiai ir istorinės aplinkybės lėmė, kad daugybė buvusių ir turistus žavėjusių elementų pranyko, liko užmarštyje, neatpažįstamai pakito arba... virto vaiduokliais. Žygio metu mes juos ir medžiosime, pirmiausiai nukakdami į kurorto gimimo lopšį. Apaugusį voratinkliais, uždumblėjusį... Tačiau jo istorija iš naujo prikels šlovingąsias dienas.
Vėliau patrauksime į giliai Karališkojoje sengirėje pasislėpusį ir itin įdomų objektą. Retas, kuris apie jį žino. Virto pamėkle. Jos nebijosime ir išbandysime save keistu vardu kurortinės epochos aukso amžiuje pavadintame take. Sužadėtinių. Atsigręšime į pirmapradį Juodkrantės kurorto veidą: miško, gydyklos po atviru dangumi citadelę, klimato kurorto ašį. Tad pėdinsime promenadomis, kurias itin pamėgę buvo senieji poilsiautojai. Nenukrypdami nuo temos užsuksime ir į tikrąjį Raganų kalną bei sužinosime, koks dar vienas vaiduoklis mūsų laukia. Objektas, kurio nebėra. Iš gamtos glėbio pateksime jau į komforto zoną su senosiomis vilomis. Ir jose yra pamėklių... Išgirsime, ką jos papasakos ir grįšime į „gyvųjų pasaulį“.
Pasiruoškite medžioklei ir netikėtiems gamtos iššūkiams, tad avėkite patogia avalyne. Tai bus kontrastų kupinas žygis, po kurio į Juodkrantę žvelgsite kitomis akimis.
Data: 2021 m. gruodžio 5 d., sekmadienis, 9.30 val.
Pradžia prie Gintaro įlankos Kuršių marių pusėje (Gintaro įlankos g. 5)
Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/Ynt1vZ8WDK7KJFaN9
Ekskursijos pėsčiomis (apie 4 km) trukmė – apie 2,5 val.
Susitinkame 9.30 val. autobusų stotelėje prie Gintaro įlankos Kuršių marių pusėje (Gintaro įlankos g. 5).
Klaipėdiečiams ir žmonėms iš žemyno yra galimybė į žygį vykti iš Smiltynės autobusu: išvažiuoja 9.10 val. (keltas iš Senosios perkėlos 9.00 val.). Ekskursiją planuojama pabaigti po 12 val., tad bus galimybė grįžti autobusu į Smiltynę iš Juodkrantės centro stotelės priešais Liudviko Rėzos kultūros centrą (autobusas joje sustoja 12.35 val.; kitas autobusas – 14.35 val.).
Lauko paskaitas skaitys ir ekskursiją ves kraštotyrininkas, žurnalistas, knygos „Vadovas po Kuršių nerijos nacionalinį parką“ autorius Denisas Nikitenka. Su savimi žygio dalyviams reikėtų turėti geriamojo vandens, avėti rudenine, drėgmei atsparia avalyne, pasirūpinti šiltais rūbais bei galvos apsauga nuo vėjo, lietpalčiu-nykštuku arba skėčiu, jei purkštų lietus.
Dalyvių skaičius – iki 30 žmonių.
Ekskursijos metu bus laikomasi visų LR Vyriausybės patvirtintų dėl pandemijos COVID-19 nustatytų taisyklių.
Projekto vykdytojai: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ ir Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras.
Projektą finansuoja: LR Kultūros ministerija, Neringos savivaldybė.