Liudviko Rėzos Kultūros centras

RENGINIŲ KALENDORIUS

Renginiai kraunami

« All Renginiai

Švyturių metai / Paroda „Klaipėdos krašto švyturiai iš Neringos muziejų lobynų”

1 liepos | 10:00 - 15 liepos | 10:00

Laukiame ir kviečiame Jūs į Liudviko Rėzos kultūros centrą, kuriame eksponuojama paroda „KLAIPĖDOS KRAŠTO ŠVYTURIAI iš Neringos muziejų lobynų”. 

Paroda veiks iki 2024 m. liepos 15 d.

Švyturiai dažnai simbolizuoja saugumą, orientaciją ir viltį žmonijai. Jie yra kultūros paveldo dalis, atgaivinanti jūrų tradicijas ir bendruomenių ryšį su vandeniu ir navigacija. Šie simboliai gali turėti įvairių reikšmių skirtingose kultūrose, bet dažniausiai siejami su saugumu ir atskirtimi. Švyturiai – ypatingi objektai, šviečiantys nepaisant sienų ir politinių sistemų.

Praėjusiais metais Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms atkreipus dėmesį į Lietuvos švyturius kaip į išskirtinius navigacijos ir kultūros paveldo objektus ir 2024-uosius paskelbus Švyturių metais, Neringos muziejai peržiūrėjo savo archyvuose turimą atvirukų kolekciją su švyturiais prie Kuršių marių. Supratę, kad ši kolekcija yra vertingesnė nei buvo manyta, Neringos muziejai, kaip pirmąjį Švyturių metų renginį, nusprendė pristatyti visuomenei švyturiais prie Kuršių marių pavaizduotus XIX a. pabaigos – XX a. pirmos pusės atvirukus.

Renginio detalės:

Pradžia:
1 liepos | 10:00
pabaiga:
15 liepos | 10:00
Renginio kategorija:
,