TRADICINIAIRENGINIAI
Ši jaunimo muzikos šventė Juodkrantės Liudviko Rėzos vasaros estradoje kasmet vyksta nuo 2012 metų.
Festivalio–konkurso „Baltic voice“ organizatorių – Mažeikių rajono savivaldybės, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centrų bei visuomeninės organizacijos „Lietučiukės“ paskaičiavimu, per aštuonerius metus festivalio scenoje dėl pagrindinio prizų „Grand Prix“, „Grand prix silver“ bei „Grand prix junior“ varžėsi jau gerokai per tūkstantis atlikėjų iš įvairių pasaulio šalių – Albanijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Gruzijos, JAV, Latvijos, Lietuvos, Maltos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Ukrainos. Festivalis-konkursas Juodkrantėje vyksta tris dienas: dalyviai nuo 6 iki 27 metų varžosi solistų, džiazo vokalistų bei ansamblių kategorijose – konkursantai per pirmąsias dvi dienas turi atlikti po vieną dainą, trečiąją dieną vyksta laureatų Didysis koncertas ir apdovanojimas.
Jaunuosius atlikėjus vertina reikli tarptautinė komisija, kurią sudaro vokalo mokytojai, dainininkai, kompozitoriai, muzikos vadybininkai, analogiškų konkursų organizatoriai ir vadovai iš įvairių šalių.
„Festivalis „Baltic voice“ dėl savo aukšto muzikinio lygio jau gerai žinomas užsienyje, tad jis yra puikus tramplinas jauniesiems atlikėjams toliau siekiant vokalinių aukštumų.
Akimirkos iš festivalio
Švente „Juodkrantės kurorto dienos“, kuri tradiciškai vyksta liepos pirmoje pusėje, siekiame atgaivinti senojo prabangaus Juodkrantės (Schwarzort) kurorto atmosferą, intelektualaus vasarojimo tradicijas bei priminti, kad Juodkrantė yra aukščiausio lygio gydomojo klimato kurortas. Šventės metu kerinčius saulėlydžius kviečia stebėti gongų garsai, vilų kvartale laukia poezijos vakarai, o užsukti į menų promenadą vilioja gatvės artistų pasirodymai ir jaukūs koncertai. Šventės metu Juodkrantės gyventojų bei miesto svečių dėmesį traukia mugė, joje galima įsigyti meno dirbinių, aksesuarų bei dizainerių kūrinių, papuošalų. Sveikatos saloje susiburia gyduoliai, sveikų produktų ir natūralios medicinos atstovai. EKO turgelyje yra prekiaujama sertifikuotuose ūkiuose pagamintais produktais. Kuršių marių pakrantėje įsikuria Menų promenada bei įvairiausios dirbtuvėlės, o pačius mažiausius šventės svečius užliūliuoja Lopšinių parkas. Kviečiame į juodkrantiškės, istorikės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaitą, su vilų kvartalu supažinsite teatralizuotoje ekskursijoje. Galima apsilankyti „Kurorto gydykloje“, pasitikti saulę renginio svečiai kviečiami ryto mankštose, Sengirėje vyksta miško terapijos užsiėmimai. Atsipalaiduoti po gausybės dieninių užsiėmimų vakarais galima su muzikos, mados, teatro ir cirko pasirodymais.
Akimirkos iš šventės
Ši šventė vyksta rugpjūčio pabaigoje ir yra skirta pagerbti ir paminėti Kuršių nerijoje gimusio, lietuvių folkloristikos pradininko, tautosakos rinkėjo Martyno Liudviko Rėzos gimimo metų sukaktį.
Šventėje yra tęsiamos folkloro švenčių tradicijos, dalyvauja kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių: Karaliaučiaus (Kaliningrado), Lenkijos, kitų paribio lietuvių bendruomenių. Paskutinis vasaros savaitgalis Juodkrantėje stebina išskirtinėmis dokumentinių filmų peržiūromis, paskaitomis, kostiumų demonstravimais bei Lietuvos ir užsienio folkloro kolektyvų pasirodymais.
Šventės svečiai kultūros paveldą ir istoriją pažįsta įvairiose dirbtuvėlėse – mokosi gaminti vėtrunges, austi skaras, pinti juostas, megzti tinklus, gaminti suvenyrus iš žolynų. Visi norintieji gali išmokti gaminti bei paragauti vikingų laikotarpio kuršių patiekalų. Mažieji šventės dalyviai linksmai leidžia laiką žaisdami senovinius pamario krašto žaidimus. „Pūsk, vėjuži!“ kviečia pasimėgauti išskirtine patirtimi – sudalyvauti paskaitoje plaukiojant senuoju laivu, pasigrožėti kostiumais, atkurtais pagal kapinynų archeologinę medžiagą bei baltiškais simboliai šiuolaikinėje lino madoje. Vakaro koncertinėje programoje – modernus folkloro skambesys, po koncerto – vakaronė „Šok, broluži!“, kurioje smagiai visi pašoka ir padainuoja.