Liudviko Rėzos Kultūros centras

RENGINIŲ KALENDORIUS

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija – Thomo Manno kultūros centrui

07/01/2023 | 13:00 - 15:00

Juodkrantėje bus įteikta XIV-oji Martyno Liudviko Rėzos vardo premija

 

2023 m. sausio 7-ąją, minint Martyno Liudviko Rėzos 247-ąsias gimimo metines, Neringos meras Darius Jasaitis įteiks keturioliktąją šio vardo kultūros ir meno premiją, kuri šiais metais Neringos savivaldybės tarybos sprendimu yra skirta viešajai įstaigai Thomo Manno kultūros centrui. Iškilminga įteikimo ceremonija vyks 13 val. Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje (L. Rėzos g. 56).

Keturioliktoji Kuršių nerijoje gimusio Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija Neringos savivaldybės tarybos sprendimu skirta Viešajai įstaigai Thomo Manno kultūros centrui.

Premija šiam centrui skirta už Kuršių nerijai ir Mažosios (Prūsų) Lietuvos kultūros tradicijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybišką veiklą klasikinių ir šiuolaikinių menų sklaidos, edukacinės veiklos, literatūros srityse bei iniciatyvas, populiarinančias Kuršių neriją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje ir prisidedančias prie turizmo plėtros regione.

Centro kandidatūrą premijai gauti pateikė Lietuvos kultūros institutas, rekomendavo Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Šiai kandidatūrai vienbalsiai pritarė Liudviko Rėzos kultūros centro kuratoriumas.

Thomo Manno kultūros centras įkurtas 1995 metais, siekiant inicijuoti kultūrinį bendradarbiavimą tarp Baltijos regiono šalių, diskutuoti Lietuvos visuomenei aktualiais klausimais, analizuoti rašytojo Thomo Manno ir jo šeimos narių kūrybinį palikimą ir rūpintis šio palikimo populiarinimu. Šios viešosios įstaigos kūrėjai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Neringos savivaldybė ir Klaipėdos universitetas.

Thomo Manno kultūros centras kartu su partneriais rengia tarptautinius renginius, konferencijas, parodas bei prisideda prie kitų naujų, reikšmingų kultūrinių reiškinių tiek Kuršių nerijoje, tiek Lietuvoje gimimo: knygų vertimų į lietuvių kalbą ir jų leidybos, muzikinių kūrinių sukūrimo ir jų premjerų pristatymo, tarpdisciplininių projektų inicijavimo ir įgyvendinimo.

Centro organizuojami renginiai, ypač tarptautinis Thomo Manno festivalis ir Nidos forumas, suteikia galimybę jaunajai kartai, vietos bendruomenei ir Neringos svečiams susipažinti su aukšto profesinio lygio kūrybine veikla, prisideda prie Kuršių nerijos krašto savitumo sklaidos, siekia į kultūrinę veiklą įtraukti vietos gyventojus ir atvykstančią publiką, sudaro sąlygas renginių lankytojų savišvietai ir kūrybiškumo ugdymui.

Šis kultūros centras ne vieną dešimtmetį rūpinasi Nidos dailininkų kolonijos kultūrinio palikimo sklaida ir priklauso meno kolonijas Europoje vienijančiai organizacijai „eurArt“, kurios narių suvažiavimas Neringoje vyko šių metų spalį. Centras plėtoja ryšius su Lietuvos ir užsienio mokslo tyrimų centrais, universitetais ir kitomis kultūros ir švietimo įstaigomis.

„Lietuvos ir užsienio intelektualų bei akademikų globojamas Thomo Manno kultūros centras – Neringos kultūros židinys, peržengiantis mūsų miesto ribas. Centro dėka žinia apie Kuršių neriją ir Neringą skrieja po pasaulį, o organizuojamos iniciatyvos į mūsų kurortą pritraukia išskirtines asmenybes. Keturioliktoji premija pirmą kartą teikiama įstaigai – džiaugiuosi, kad naują premijos gyvavimo etapą pradeda būtent Thomo Manno kultūros centras“, – teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Kasmetinė Martyno Liudviko Rėzos premija skiriama už Kuršių nerijai ir Mažosios Lietuvos (Prūsų Lietuvos) kultūros tradicijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybišką veiklą. Kuršių nerijoje, Karvaičių kaime, 1776 metų sausio 9 dieną gimęs Martynas Liudvikas Rėza laikomas vienu iškiliausių pasaulietinės lietuvių kultūros puoselėtojų bei lietuvių tautosakos mokslo pradininku.

https://neringa.lt/gyventojui/naujienos/57/martyno-liudviko-rezos-vardo-kulturos-ir-meno-premija-thomo-manno-kulturos-centrui:378?fbclid=IwAR2PzsbXvH9EoeFAls1PM0wzqQytNm_wXp9Vn6p4eS6-67samso_QIS1c7A

Neringos savivaldybės informacija:

https://neringa.lt/gyventojui/naujienos/57/martyno-liudviko-rezos-vardo-kulturos-ir-meno-premija-thomo-manno-kulturos-centrui:378?fbclid=IwAR2PzsbXvH9EoeFAls1PM0wzqQytNm_wXp9Vn6p4eS6-67samso_QIS1c7A

Renginio detalės:

data:
07/01/2023
Laikas:
13:00 - 15:00
Renginio kategorija:
, ,