Liudviko Rėzos Kultūros centras

RENGINIŲ KALENDORIUS

Renginiai kraunami

« All Renginiai

Apybraižos apie filosofą Imanuelį Kantą „Turėk drąsos naudotis savo protu“ PRISTATYMAS

16 liepos | 13:00 - 14:30

Liepos 16 d. (antradienį) 13 val. istoriko Juozo Brazausko biografinės apybraižos apie filosofą Imanuelį Kantą „Turėk drąsos naudotis savo protu“ pristatymas Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8 B, Juodkrantė).
Pažyminti I. Kanto 300-ąsias gimimo metines išleistas kūrinys supažindina su pasaulinio garso filosofo gyvenimu, pagrindinių kūrinių idėjomis, filosofinėmis nuostatomis.

Lietuvai I. Kantas svarbus dėl ilgametės įtakos mūsų šviesuomenei, pagarbos lietuviams, lietuvių kalbai. Klaipėdoje, tuomet priklausiusioje Prūsijai, gimė I. Kanto tėvas, o prosenelis yra gyvenęs Klaipėdos krašte, Kantvainiuose prie Agluonėnų. Protėvių lietuviškas šaknis liudija ir dokumentai, kad jie nemokėję vokiečių kalbos arba silpnai ją supratę, nes teisme reikėjo vertėjų. Ši istoriko, daugelio pažintinių knygų autoriaus Juozo Brazausko biografinė apybraiža vaizdžiai supažindina su pasaulinio garso filosofo gyvenimu, pagrindinių kūrinių idėjomis. Ji priimtina kiekvienam, kas neabejingas savo dvasiniam akiračiui. Žmogaus pažinimo problema filosofui buvo pagrindinė. I. Kanto gyvenimas – tai žodžių ir darbų, skelbiamų idėjų bei elgesio vienybės pavyzdys.

Renginio detalės:

data:
16 liepos
Laikas:
13:00 - 14:30
Renginio kategorija:
,